Opening hours (7.x-1.4-beta1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: closed
cy: wedi cau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Date
cy: Dyddiad

en: - None -
cy: - Dim -

en: Category
cy: Categori

en: Save
cy: Cadw

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Node
cy: Nod

en: Week
cy: Wythnos

en: May
cy: Mai

en: Repeat
cy: Ail adrodd
