Opening hours (7.x-1.4-beta2) - en to ast translation catalogue (29 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: closed
ast: zarráu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Date
ast: Data

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Category
ast: Categoría

en: Save
ast: Guardar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Node
ast: Noyu

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu
