Opening hours (7.x-1.5) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: closed
hi: बंद

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Date
hi: तारीख

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Category
hi: वर्ग

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Node
hi: नोड

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Notice
hi: नोटिस
