Opening hours (7.x-1.6) - en to he translation catalogue (75 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: closed
he: נסגר

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Date
he: תאריך

en: - None -
he: - ללא -

en: Category
he: קטגוריה

en: Save
he: שמירה

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Node
he: פריט תוכן

en: Week
he: שבוע

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: End date
he: תאריך סיום

en: Repeat
he: חזור

en: Notice
he: הודעה

en: Start time
he: זמן התחלה

en: Discard changes
he: ביטול שינויים

en: Previous week
he: שבוע קודם

en: Next week
he: שבוע הבא

en: until
he: עד אשר

en: End time
he: זמן סיום:

en: Apply changes
he: החל שינויים

en: Opening hours
he: שעות פתיחה

en: Add blocked day
he: הוסיפו יום חסום

en: Opening hours for node by week
he: שעות פתיחה לפי שבועות למסמך

en: Enable opening hours for this content type
he: אפשרו שעות פתיחה לסוג תוכן זה

en: Use the administration theme when administering the opening hours calender.
he: השתמשו בתצוגת אדמינסטרציה בעת ניהול שעות פתיחת לוח השנה.

en: edit opening hours for content
he: עריכת שעות פתיחה לתוכן

en: administer opening hours configuration
he: ניהול תצורת שעות פתיחה

en: Provides database structure and interfaces for managing the opening hours for libraries, offices, shops, etc.
he: מספק מבנה מסד הנתונים וממשקים לניהול לשעות הפתיחה של ספריות, משרדים, חנויות וכו'

en: Blocked days
he: ימים חסומים

en: Blocked days are days where no opening hours are
        allowed, ie. everythings appears to be closed. You can use this
        functionality to enforce closing days for a large chain of shops or
        similar organisations, to avoid having to enter closing data on
        dozens of pages.
he: ימים חסומים הם ימים בהם אין שעות פתיחה מותרות, כלומר. הדברים נראים סגורים. ניתן להשתמש בפונקציונליות זו כדי לאכוף סגירת ימים לרשת גדולה של חנויות או ארגונים דומים, וכך להימנע מהצורך להזין נתוני סגירה על עשרות עמודים.

en: No blocked days found.
he: לא נמצאו ימים חסומים

en: Save blocked day
he: שמור יום חסום

en: Invalid date. Must be in Y-m-d format, eg.  2011-12-28
he: תאריך לא חוקי. חייב להיות בפורמט Y-M-D, למשל. 2011-12-28

en: Blocked day added.
he: יום חסום התווסף

en: Delete blocked day @date?
he: מחק יום חסום @date?

en: Blocked day @date deleted.
he: יום חסום @date נמחק.

en: Opening hours for @title
he: שעות פתיחה ל @title

en: Blocked day
he: יום חסום

en: Change entire series
he: שינוי הסדרה כולה

en: Delete entire series
he: ביטול כל הסדרה

en: Loading administration interface…
he: טוען ממשק ניהול

en: Week !week, !year
he: שבוע !week, !year

en: Current week
he: שבוע נוכחי

en: Opening time
he: זמן פתיחה

en: Closing time
he: זמן סגירה

en: Opening hours by week
he: שעות פתיחה לפי שבוע

en: Shows opening hours for the current week for the node in question with arrows for displaying future weeks as well.
he: מציג שעות פתיחה לשבוע הנוכחי לפריט תוכן בשאלה עם חצים להצגת שבועות עתידיים גם כן.

en: Hide if there is no opening hours data for this node
he: הסתר עם אין נתונים על שעות פתיחה לפריט תוכן זה

en: Edit opening hours for content
he: עריכת שעות פתיחה לתוכן

en: Allows the user to configure opening hours for any node type that has opening hours enabled.
he: מאפשר למשתמש להגדיר את שעות פתיחה לכל סוג פריט תוכן שיש שעות פתיחה מופעלות.

en: Administer opening hours configuration
he: ניהול תצורת שעות פתיחה

en: Allows the user to configure global closing days for opening hours and other settings.
he: מאפשר למשתמש להגדיר את תצורת ימי סגירה גלובליים עבור שעות פתיחה והגדרות אחרות.

en: Add new blocked day
he: הוסף יום חסום חדש

en: Blocked day %date added.
he: יום חסום %date התוסף.

en: Delete blocked day
he: מחק יום חסום
