Opening hours (7.x-1.4-beta1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: closed
de: geschlossen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Date
de: Datum

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Category
de: Kategorie

en: Save
de: Speichern

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Node
de: Beitrag

en: Week
de: Woche

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: End date
de: Enddatum

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Notice
de: Hinweis

en: Start time
de: Startzeit

en: Discard changes
de: Änderungen verwerfen

en: Delete instance
de: Instanz löschen

en: until
de: bis

en: End time
de: Endzeit

en: Apply changes
de: Änderungen übernehmen

en: Opening hours
de: Öffnungszeiten

en: Current week
de: Aktuelle Woche
