Openlayers (7.x-2.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: Add
ja: 追加

en: Path
ja: パス

en: Activated
ja: アクティベート

en: Image Path
ja: 画像URL

en: Done
ja: 完了

en: General information
ja: 一般情報

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Square
ja: 正方形

en: Clone
ja: 複製

en: Threshold
ja: しきい値

en: Map
ja: 地図

en: Revert
ja: 戻す

en: Style
ja: スタイル

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Exceptions
ja: 例外

en: Distance
ja: 距離

en: Transparent
ja: 透過

en: Raw
ja: 未加工

en: Attribution
ja: 表示(Attribution)

en: Default style
ja: デフォルトスタイル

en: Round
ja: 端数切り捨て

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: Styles
ja: スタイル

en: Cluster
ja: クラスター

en: Edit style
ja: スタイルの編集

en: Delete style
ja: スタイルの削除
