Openlayers (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Anchor
fa: لنگر

en: Separator
fa: جداکننده

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Clone
fa: تکثیر سازی

en: Google
fa: گوگل

en: Map
fa: نقشه

en: Revert
fa: بازگشت

en: Red
fa: قرمز

en: Style
fa: اصلوب

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: Exceptions
fa: استثناها

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Displays
fa: نمایش ها

en: Styles
fa: استایل ها

en: Edit style
fa: تدوین سبک
