Openlayers (7.x-2.0-beta3) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Anchor
hi: एंकर

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Square
hi: वर्ग

en: Map
hi: नक्शा

en: Style
hi: अंदाज

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Blue
hi: नीला

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
