Openlayers (7.x-2.0-beta6) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Path
tr: Yol

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Options
tr: Seçenekler

en: Separator
tr: Ayraç

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Square
tr: Kare

en: Save and edit
tr: Kaydet ve düzenle

en: Threshold
tr: Eşik

en: Map
tr: Harita

en: Red
tr: Kırmızı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Number of points
tr: Puan sayısı

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: API Keys
tr: API anahtarları

en: Default style
tr: Varsayılan stil

en: Round
tr: Yuvarlama

en: Displays
tr: Görünümler

en: Styles
tr: Biçemler

en: Enabled, title
tr: Etkin, başlık

en: View mode
tr: Görünüm kipi
