Openlayers (7.x-2.0-beta7) - en to pl translation catalogue (289 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Views
pl: Widoki

en: Path
pl: Ścieżka

en: Element ID
pl: ID elementu

en: Anchor
pl: Kotwica

en: style
pl: styl

en: Options
pl: Opcje

en: Activated
pl: Aktywowany

en: Image Path
pl: Ścieżka obrazków

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: map
pl: mapa

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Square
pl: Kwadrat

en: Save and edit
pl: Zapisz i edytuj

en: Threshold
pl: Próg

en: Map
pl: Mapa

en: Stroke color
pl: Kolor pędzla

en: Stroke opacity
pl: Przeźroczystość obrysu

en: Red
pl: Czerwony

en: Style
pl: Styl

en: Map Title
pl: Nazwa mapy

en: Storage
pl: Magazyn

en: Base URL
pl: Bazowy URL

en: Permalink
pl: Adres

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Solid
pl: Jednolite

en: Distance
pl: Odległość

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Number of points
pl: Liczba punktów

en: Proxy Host
pl: Proxy hosta

en: Resolutions
pl: Rozdzielczości

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: API Keys
pl: Klucze API

en: Ratio
pl: Stosunek

en: Settings page
pl: Strona konfiguracji

en: GPX file
pl: Plik GPX

en: KML file
pl: Plik KML

en: Zoom level
pl: Poziom przybliżenia

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: CloudMade API Key
pl: Klucz API CloudMade

en: Zoom Control
pl: Sterowanie przybliżeniem

en: Default style
pl: Styl domyślny

en: Bounding Box
pl: Pole ograniczenia

en: Point
pl: Punkt

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: Displays
pl: Formaty

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Behaviors
pl: Zachowania

en: Projections
pl: Projekcje

en: Base layers
pl: Warstwa podstawowa

en: Layers
pl: Warstwy

en: Projection
pl: Projekcja

en: Styles
pl: Style

en: Enabled, title
pl: Włączone, tytuł

en: Watch
pl: Obserwuj

en: Default OpenLayers WMS
pl: Domyślny OpenLayers WMS

en: Basic default style.
pl: Domyślny styl podstawowy.

en: Default style for selected geometries
pl: Domyślny styl dla wybranych narzędzi geometrycznych

en: Default Map
pl: Mapa domyślna

en: OpenLayers base API module
pl: Podstawowe API modułu OpenLayers

en: Zoom to Layer
pl: Przybliż do warstwy

en: OSM Cycling Map
pl: Mapa rowerowa OSM

en: OSM Overlay
pl: OSM nakładka

en: Zoom Level
pl: Poziom przybliżenia

en: Default style for features in a vector.
pl: Domyślny styl dla funkcji w wektorze.

en: Select Style
pl: Wybierz styl

en: Temporary Style
pl: Styl tymczasowy

en: Display Projection
pl: Wyświetl projekcję

en: Map saved.
pl: Mapa zapisana.

en: Layer Switcher
pl: Przełącznik warstw

en: Mouse Position
pl: Pozycja kursora myszy

en: Scale Line
pl: Podziałka liniowa

en: Zoom to Max Extent
pl: Przybliżenie do maksymalnego stopnia

en: Provides button to zoom to the maximum extent of the map.
pl: Wyświetla przycisk pozwalający przybliżyć

en: Provides OpenLayers Views plugins.
pl: Dołącza wtyczki Widoków dla modułu OpenLayers

en: Map Data Sources
pl: Źródła danych map

en: Latitude Field
pl: Pole szerokości geograficznej

en: Longitude Field
pl: Pole długości geograficznej

en: WKT Field
pl: Pole WKT

en: This is map that will be used to render the view.
pl: To jest mapa, która będzie użyta do renderowania widoku.

en: OpenLayers Map
pl: Mapa OpenLayers

en: geographical projection
pl: projekcja geograficzna

en: Buffer
pl: Bufor

en: Default select style
pl: Domyślnie wybrany styl

en: Map Form Values
pl: Mapa z wartości

en: Provides a user interface to manage OpenLayers maps.
pl: Dostarcza interfejsu użytkownika do zarządzania mapami OpenLayers.

en: Layer saved.
pl: Zachowano warstwę.

en: Style saved.
pl: Zachowano styl.

en: CSS Path
pl: Ścieżka arkusza CSS

en: Center & Bounds
pl: Centrum i zasięg

en: Initial Map View
pl: Początkowy widok mapy

en: Centerpoint
pl: Punkt centralny

en: Restrict Extent
pl: Ogranicz obszar

en: Restricted Extent
pl: Ograniczony obszar

en: Prevents users from panning outside of a specific bounding box
pl: Uniemożliwia użytkownikom przesuwanie poza określonym polem ograniczenia

en: Layers & Styles
pl: Warstwy i style

en: Layer settings.  The Layer options will change based on the projection chosen.
pl: Konfiguracja warstw. Dostępne opcje warstw będą się zmieniać w zależności od przyjętej projekcji.

en: Map Projection
pl: Projekcja geograficzna mapy

en: The !link_proj of this map: all layers will either be requested or reprojected to this format.
pl: !link_proj tej mapy: wszystkie warstwy zostaną zgłoszone lub odwzorowane do tego formatu.

en: Select style
pl: Wybierz styl

en: Style for features in a vector that are selected.
pl: Styl dla zaznaczonych elementów wektora.

en: Overlay layers
pl: Warstwy nakładek

en: Displays a View as an OpenLayers map.
pl: Wyświetl widok jako mapę OpenLayers.

en: Provides Data to Power an OpenLayers map.
pl: Dostarcza dane wyświetlane na mapie OpenLayers.

en: Title Field
pl: Pole nazwy

en: styles
pl: style

en: Google API Key
pl: Klucz API Google'a

en: File Format
pl: Format pliku

en: Map contains no renderable layers.
pl: Mapa nie zawiera warstw do wyświetlenia.

en: Layer %name does not have a projection set.
pl: Nie ustawiono projekcji dla warstwy %name.

en: Google Maps API Map
pl: Klucz API usługi Google Maps

en: OpenStreetMap Standard
pl: Standard OpenStreetMap

en: <a href="!url">KML</a> overlay.
pl: Nakładka <a href="!url">KML</a>.

en: Google Maps Satellite
pl: Satelitarne mapy Google

en: Google Maps Hybrid
pl: Hybrydowe mapy Google

en: Google Maps with roads and terrain.
pl: Mapy Google z drogami i terenem

en: Google Maps Normal
pl: Zwykłe mapy Google

en: Google Maps Physical
pl: Fizyczne mapy Google

en: Google Maps Hillshades
pl: Mapy Google z cieniowaniem wzniesień

en: Yahoo Maps Satellite
pl: Satelitarne mapy Yahoo

en: Yahoo Maps Street
pl: Uliczne mapy Yahoo

en: Yahoo Maps Hybrid
pl: Hybrydowe mapy Yahoo

en: Invisible style
pl: Styl niewidoczny

en: Style ID
pl: ID stylu

en: CloudMade Javascript Location
pl: Lokalizacja biblioteki javascript CloudMade

en: Extract styles from KML.
pl: Wyciągnij style z pliku KML.

en: Extract Attributes
pl: Wyciągnij atrybuty

en: Zoom Level Range
pl: Zakres stopni przybliżenia

en: Layer Name
pl: Nazwa warstwy

en: Layer Title
pl: Nazwa warstwy

en: Data layer for OpenLayers maps.
pl: Warstwa danych dla map OpenLayers.

en: Choose the OpenLayers WKT field.
pl: Wybierz pole OpenStreetMap WKT

en: Top Field
pl: Pole górne

en: Right Field
pl: Pole prawe

en: Bottom Field
pl: Pole dolne

en: Left Field
pl: Pole lewe

en: Uncheck to make this map an overlay
pl: Odznacz, aby zmienić tę mapę w nakładkę

en: The main OpenStreetMap map
pl: Główna mapa OpenStreetMap

en: OpenStreetMap with highlighted bike lanes
pl: Mapa OpenStreetMap z zaznaczonymi szlakami rowerowymi

en: MetaCarta basemap of province and water boundaries
pl: Podstawowa mapa MetaCarta z podziałęm administracyjnym i wodnym

en: <a href="@cloudmade">Get a CloudMade account and API Key</a>
pl: <a href="@cloudmade">Załóż konto CloudMade i pobierz klucz API</a>

en: <a href="@google">Obtain an API key from Google for your domain</a>
pl: <a href="@google">Pobierz klucz API dla twojej domeny</a>

en: Extract Styles
pl: Wyciągnij style

en: Provides a button that expands maps to the size of the page.
pl: Wyświetla przycisk z możliwością widoku pełnoekranowego.

en: Provides a line of scale in the map interface.
pl: Wyświetla podziałkę liniową w oknie mapy.

en: Google Layer Type
pl: Typ warstwy Google

en: Number of Zoom Levels
pl: Liczba stopni przybliżenia

en: The URL of the KML file.
pl: Adres URL pliku KML.

en: Draw Features
pl: Narzędzia rysunkowe

en: Available Features
pl: Dostępne funkcje

en: Select what features are available to draw.
pl: Wybierz jakie funkcje są dostępne do rysowania.

en: Enable Zoom Wheel
pl: Włącz obługę przybliżania kółkiem myszki

en: Feature Layer
pl: Warstwa właściwości

en: In Switcher
pl: W przełączniku

en: Attributes and Styling
pl: Atrybuty i style

en: <a href="!url">CloudMade</a> Custom Map
pl: Własna mapa <a href="!url">CloudMade</a>

en: <a href="!url">MapTiler</a> or GDAL2Tiles
pl: <a href="!url">MapTiler</a> lub GDAL2Tiles

en: Base URL (template)
pl: Podstawowy URL (szablon)

en: Single tile
pl: Pojedyńczy kafelek

en: Check to make this layer untiled
pl: Zaznacz, by pozostawić tę warstwę bez nazwy

en: Manage maps, layers, styles, and map behaviors.
pl: Zarządzaj mapami, warstwami, stylami i zachowaniem map.

en: The radius of a vector point or the size of
            an icon. Note that, when using icons, this value should be half the
            width of the icon image.
pl: Promień wektorowego punktu lub rozmiar
         ikonki. Pamiętaj, że w przypadku używania ikon ta wartość powinna wynosić połowę 
          szerokości obrazka ikonki.

en: Dot
pl: Kropka

en: None (off)
pl: Brak (wyłączone)

en: Select layers to cluster.
pl: Wybierz warstwy do grupowania.

en: Initially activated
pl: Wstępnie aktywowany

en: Select to be in fullscreen by default.
pl: Zaznacz, aby ustawić domyślnie tryb pełnoekranowy.

en: Show layers in ascending order
pl: Pokaż warstwy w porządku rosnącym

en: Label font color.
pl: Kolor czcionki etykiety.

en: Label font size.
pl: Rozmiar czcionki etykiety.

en: Label font family.
pl: Czcionka etykiety.

en: Label font weight.
pl: Grubość czcionki etykiety.

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: OpenLayers Data Overlay
pl: Nakładka danych OpenLayers

en: OpenLayers Presets
pl: Ustawienia OpenLayers

en: Found old presets.
pl: Znaleziono stare ustawienia.

en: Center when located
pl: Centruj po osadzeniu

en: Document Drag
pl: Przeciąganie dokumentu

en: OpenLayers Maps
pl: Mapy OpenLayers

en: Google Maps API version
pl: Wersja API Map Google'a

en: If you use Google Maps v3, an API key is not necessary.
pl: Klucz API nie jest wymagany w przypadku używania Google Maps v3.

en: Administer OpenLayers
pl: Zarządzaj modułem OpenLayers

en: Configure OpenLayers settings, styles, maps, and layers.
pl: Konfiguruj ustawienia OpenLayers, warstwy, mapy i style.

en: OpenLayers Default Map
pl: Domyślna mapa OpenLayers

en: This is the descriptive title of the map and will show up most often in the interface.
pl: To jest opisowa nazwa mapy, która będzie najczęściej wyświetlana w interfejsie.

en: Lat/Lon Pair
pl: Para koordynatów

en: entire row
pl: wiersz

en: OpenLayers settings
pl: Konfiguracja OpenLayers

en: OpenLayers library version
pl: Wersja biblioteki OpenLayers

en: Example GeoJSON, "Picture This"
pl: Przykładowy GeoJSON, "Picture This"

en: MapQuest’s rendering of OpenStreetMap.
pl: Wyświetlanie mapy OpenStreetMap firmy MapQuest

en: MapQuest’s aerial photo map.
pl: Zdjęcia lotnicze MapQuest.

en: This is the default map that will be the basis for all maps, unless you have changed the !settings.  This is also a good example of a basic map.
pl: To jest mapa domyślna, która będzie podstawową dla innych map dopóki te ustawienia nie zostaną zmienione. To jest także dobry przykład prostej mapy.

en: OpenLayers main settings
pl: Podstawowe ustawienia modułu OpenLayers

en: Example Google Map
pl: Przykładowa mapa Google'a

en: Gold
pl: złoty

en: !color marker provided by the OpenLayers module.
pl: Marker !color używany w module OpenLayers.

en: Marker Black
pl: Marker czarny

en: Black marker provided by the OpenLayers module.
pl: Czarny marker używany w module OpenLayers.

en: Marker Black Small
pl: Marker czarny - mały

en: Small black marker provided by the OpenLayers module.
pl: Mały, czarny marker używany w module OpenLayers.

en: Checking client library via Javascript...
pl: Sprawdzanie biblioteki klienta poprzez Javascript...

en: OpenLayers Version Check
pl: Sprawdzanie wersji biblioteki OpenLayers

en: (not checked)
pl: (nie zaznaczone)

en: Preview Map
pl: Podgląd mapy

en: Turning this on will show you a map preview when editing it through the !link.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie tej mapy podczas edycji w !link.

en: Map Interface
pl: Ustawienia map

en: Valid library found with a Javascript client check; version: %version
pl: Znaleziono działającą bibliotekę OL w wersji: %version

en: OpenLayers settings page
pl: Strona konfiguracji modułu OpenLayers

en: Hide empty map for Views
pl: Ukryj pustą mapę Widoków

en: Default Styles
pl: Style domyślne

en: Configure interactive map behaviors.  Behaviors are general interactions for the map, they can be anything from popups or keyboard handling.  Enable the ones you want and their respective options.  Note that some behaviors do not work with each other or one may encompass another.
pl: Konfiguruj interaktywne zachowania mapy. Zachowania to ogólne interakcje mapy, może to być cokolwiek - od wyskakujących okienek po obsługę skrótów klawiatury. Włącz te, których potrzebujesz i odpowiadające im opcje. Pamiętaj, że niektóre zachowania nie mogą być włączone jednocześnie lub jedne mogą zawierać w sobie inne zachowania.

en: Style Properties
pl: Właściwości stylu

en: The specific properties for the style.
pl: Specyficzne właściwości stylu

en: Error making request to server.
pl: Błąd wysyłania zapytania do serwera.

en: MapQuest-OSM Tiles
pl: Kafelki MapQuest-OSM

en: Argument Parser
pl: Parser argumentów

en: Layer Attribution
pl: Autorstwo warstw

en: Allows layers to provide attribution to the map if it exists.  Most third-party layer will have some sort of attribution, but this may come with the actual tiles as well.
pl: Pozwala na wyświetlenie informacji o autorze warstwy jeżeli została wprowadzona. Większość dodatkowych warstw zawiera jakąś formę uznania autorstwa, może ona być dołączona także do konkretnych kafelków.

en: For multiple layers that need attribution, provide a separation string.
pl: Rozdziela inforacje o autorze zdefiniowanym wyrażeniem separującym.

en: Cluster Features
pl: Obsługa grupowania

en: Keyboard Controls
pl: Sterowanie klawiaturą

en: Rounded corners color
pl: Kolor zaokrąglonych rogów

en: Enable Zoom Box
pl: Włącz okno przybliżania

en: Pan and Zoom Control
pl: Sterowanie przesuwaniem i przybliżaniem

en: Provides controls with the ability to pan and zoom in the map interface.  Do not use with the Pan Zoom Bar Control or the Zoom Panel Control.
pl: Włącza instrumenty do przesuwania i przybliżania interfejsu mapy. Nie używać razem z Paskiem przesuwania i przybliżania lub Panelem przybliżania.

en: Pan and Zoom Bar Controls
pl: Pasek przesuwania i przybliżania

en: World Icon
pl: Ikona globu

en: Pan Icons
pl: Ikonki kierunkowe

en: Enable the pan controls.  Without it, then the user will only see a zoom bar.
pl: Włącza instrumenty przesuwania mapy. Bez nich użytkownik zobaczy tylko pasek przybliżania.

en: Provides a link that will create an URL that will link to a specific map position.  Permalink is usually similar to: ?zoom=1&lat=11&lon=11&layers=B0F
pl: Wyświetla link z adresem URL odsyłającym do określonej pozycji na mapie. Link trwały wygląda zwykle tak: ?zoom=1&lat=11&lon=11&layers=B0F

en: Pop Up for Features
pl: Wyskakujące okienko z danymi warstwy

en: Tooltip for Features
pl: Dymek z danymi warstwy

en: Provides a vector layer based on <a href="!url">GeoJSON</a>.
pl: Dodaje warstwę wektorową opartą na <a href="!url">GeoJSON</a>.

en: GeoJSON Data
pl: Dane GeoJSON

en: The available zoom levels for the tiles.
pl: Dostępne poziomy przybliżenia dla kafelków.

en: XYZ layer type.  These are tiles sets usually in the form of {z}/{x}/{y}.png.
pl: Typ warstwy XYZ. Są to kafelki zwykle wyświetlane w formie plików {z}/{x}/{y}.png.

en: This is the base URL template for the XYZ layer.  It should be something similar to <em>http://example.com/tiles/1.0.0/layer_name/${z}/${x}/${y}.png</em>.
pl: To jest podstawowy szablon URL dla warstwy typu XYZ. Powinien być podobny do <em>http://example.com/tiles/1.0.0/layer_name/${z}/${x}/${y}.png</em>.

en: Configure where Drupal finds
            the OpenLayers javascript library. Using a local or <a href="@olb">compacted
            version</a> of OpenLayers can reduce filesize, but remember to set the Image Path and
            CSS Path options in every map, because OpenLayers is not able to find these resources
            automatically. See the included documentation in /doc for
            more details.
pl: Ustaw lokalizację biblioteki javascript OpenLayers. Wybór lokalnej lub <a href="@olb">odchudzonej wersji</a> biblioteki OpenLayers może zredukować wielkość pliku, ale pamiętaj o ustawieniu ścieżki obrazków i pliku CSS dla każdej mapy, ponieważ OpenLayers nie znajdzie tych zaobów automatycznie. Przeczytaj załączoną dokumentację w katalogu /doc, by poznać więcej szczegółów.

en: Select the layer type
pl: Wybierz rodzaj warstwy

en: Layer Type
pl: Rodzaj warstwy

en: Select the type of layer.
pl: Wybierz rodzaj warstwy.

en: layer
pl: warstwa

en: layers
pl: warstwy

en: Layer was deleted.
pl: Warstwa została usunięta.

en: maps
pl: mapy

en: Map was deleted.
pl: Mapa została usunięta.

en: Maximize by Default
pl: Domyślnie maksymalizuj

en: Touch Navigation
pl: Nawigacja dotykowa

en: Animation Enabled
pl: Animacja włączona

en: Sort Base Layers by Title
pl: Sortuj warstwy bazowe według tytułu

en: Keep in map
pl: Zachowaj na mapie

en: Base Layer
pl: Podstawowa warstwa

en: OpenLayers external source
pl: Zewnętrzne źródło biblioteki OpenLayers

en: OpenLayers internal source variant
pl: Wewnętrzne źródło biblioteki OpenLayers

en: Projection Code
pl: Kod projekcji

en: proj4 Definition
pl: Definicja proj4

en: OpenLayers projections
pl: Projekcje OpenLayers

en: Projection was deleted.
pl: Projekcja została usunięta.

en: Display numbers in clusters?
pl: Wyświetlić liczbę elementów w skupisku?

en: The opacity of the line, from 0 to 1. Example: 0.5
pl: Przeźroczystość linii od 0 do 1. Przykład: 0.5

en: Raw KML
pl: Źródło KML

en: <a href="!url">Web Map Tile Service</a>
pl: <a href="!url">Nazwa serwisu map</a>

en: Attribution text, displayed when the attribution behavior has been added to the map.
pl: Tekst o autorach wyświetlany, gdy do mapy zostanie dodana możliwość informowania o autorstwie.

en: A list of all resolutions available on the server.  Only set this property if the map resolutions differ from the server.
pl: Lista wszystkich rozdzielczości dostępnych na serwerze. Ustawiaj tylko wtedy, gdy rozdzielczość mapy różni się od tej z serwera.

en: Key !key is missing in the definition of the behavior <em>!behavior</em>. The behavior will be disabled.
pl: W definicji zachowania <em>!behavior</em> brakuje klucza !key. Zachowanie zostanie wyłączone.
