Openlayers (7.x-2.0-beta9) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Path
id: Jalur

en: Anchor
id: Jangkar

en: Options
id: Opsi

en: Separator
id: Pemisah

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Navigation
id: Navigasi

en: Square
id: Kotak

en: Save and edit
id: Simpan dan edit

en: Map
id: Peta

en: Red
id: Merah

en: Style
id: Gaya

en: Base URL
id: URL dasar

en: Permalink
id: Link permanen

en: Exceptions
id: Pengecualian

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Default style
id: Gaya baku

en: Round
id: Pembulatan

en: Displays
id: Tampilan

en: Styles
id: Gaya
