Openlayers (7.x-2.0-beta9) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Suffix
ro: Sufix

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Path
ro: Cale

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Options
ro: Opţiuni

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Navigation
ro: Navigator

en: Save and edit
ro: Salvează şi editează

en: Threshold
ro: Prag

en: Map
ro: Hartă

en: Red
ro: Roșu

en: Style
ro: Stil

en: Storage
ro: Depozitare

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Exceptions
ro: Excepții

en: Blue
ro: Albastru

en: Default style
ro: Stil implicit

en: Round
ro: Rotunjit

en: Displays
ro: Afișări

en: Styles
ro: Stiluri
