Openlayers (7.x-3.0-beta2) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Parents
fa: والدها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Data type
fa: نوع داده

en: sources
fa: منابع

en: Width
fa: عرض

en: Class
fa: کلاس

en: Filters
fa: فیلترها

en: Key
fa: کلید

en: Source
fa: منبع

en: Map
fa: نقشه

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Style
fa: سبک

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Client
fa: مشتری

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Styles
fa: استایل ها

en: component
fa: جزء
