Openlayers (7.x-3.0-beta3) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Path
oc: Camin

en: style
oc: estil

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Width
oc: Largor

en: Filters
oc: Filtres

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Key
oc: Clau

en: source
oc: font

en: Source
oc: Font

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Style
oc: Estil

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: Map settings
oc: Paramètres de la mapa

en: Canvas
oc: Canevas

en: Point
oc: Punt

en: Style options
oc: Opcions d'estil

en: Polygon
oc: Poligòn

en: Styles
oc: Estils

en: styles
oc: estils

en: Administrative settings
oc: Paramètres de l'administracion

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: View: @view - Display: @display
oc: Vista : @view - Afichatge : @display
