Openlayers (7.x-3.0-beta4) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Path
ja: パス

en: Text
ja: テキスト

en: style
ja: スタイル

en: Components
ja: コンポーネント

en: Unknown
ja: 不明

en: Data type
ja: データ型

en: Never
ja: なし

en: Add condition
ja: 条件を追加

en: Width
ja: 幅

en: Other
ja: その他

en: Channel
ja: チャンネル

en: Filters
ja: フィルター

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Collapsible
ja: 圧縮可能

en: Collapsed
ja: 圧縮

en: Condition
ja: コンディション

en: Key
ja: キー

en: Source
ja: ソース

en: Delay
ja: 遅延

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Map
ja: 地図

en: Style
ja: スタイル

en: Storage
ja: ストレージ

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Client
ja: クライアント

en: No caching
ja: キャッシュなし

en: Service
ja: サービス

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Zoom
ja: ズーム

en: Source Type
ja: ソースタイプ

en: Add a new feature
ja: フィーチャーを追加

en: Canvas
ja: カンバス

en: Style options
ja: スタイルのオプション

en: Styles
ja: スタイル

en: Edit style
ja: スタイルの編集

en: styles
ja: スタイル

en: Always use default value
ja: 常にデフォルトの値を使う

en: View: @view - Display: @display
ja: ビュー： @view - ディスプレイ： @display

en: Interaction type
ja: インタラクションタイプ
