Openlayers (7.x-3.0-beta6) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: map
kn: ನಕ್ಷೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: source
kn: ಆಕರ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Javascript
kn: ಜಾವಾಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Layer
kn: ಲೇಯರ್

en: Point
kn: ಬಿಂದು

en: Layers
kn: ಪದರಗಳು
