Openlayers (7.x-3.0-beta6) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Path
ro: Cale

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Data type
ro: Tip de date

en: Never
ro: Niciodată

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Width
ro: Lățime

en: Other
ro: Altele

en: Filters
ro: Filtre

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Condition
ro: Condiție

en: Key
ro: Cheie

en: Source
ro: Sursă

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Map
ro: Hartă

en: Style
ro: Stil

en: Storage
ro: Depozitare

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: No caching
ro: Fără caching

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Style options
ro: Opţiuni de stil

en: Styles
ro: Stiluri

en: Edit style
ro: Editare stil

en: Interaction type
ro: Tip de interacțiune
