Openlayers (7.x-3.0-beta7) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Text
ar: نص

en: Components
ar: المكونات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Never
ar: أبدا

en: Add condition
ar: إضافة شرط

en: Width
ar: العرض

en: Other
ar: آخر

en: Filters
ar: المرشحات

en: Condition
ar: شرط

en: Key
ar: المفتاح

en: Source
ar: المصدر

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Map
ar: خريطة

en: Style
ar: نمط

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: No caching
ar: بدون تخزين مؤقّت

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Edit style
ar: تحرير النمط
