Openlayers (7.x-3.0-beta7) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Text
hi: लेख

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Data type
hi: आंकड़ा प्रारूप

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Other
hi: अन्य

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Condition
hi: अवस्था

en: Source
hi: स्रोत

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Map
hi: नक्शा

en: Style
hi: अंदाज

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Machine name
hi: मशीन नाम
