Openlayers (7.x-3.0-beta7) - en to nl translation catalogue (71 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Path
nl: Pad

en: Text
nl: Tekst

en: style
nl: stijl

en: Components
nl: Componenten

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Data type
nl: Gegevenssoort

en: Never
nl: Nooit

en: Add condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: sources
nl: bronnen

en: Width
nl: Breedte

en: map
nl: kaart

en: Other
nl: Andere

en: Channel
nl: Kanaal

en: Rotation
nl: Rotatie

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Collapsible
nl: Inklapbaar

en: Collapsed
nl: Ingeklapt

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Key
nl: Sleutel

en: source
nl: bron

en: Source
nl: Bron

en: Delay
nl: Vertraging

en: Source type
nl: Brontype

en: Map
nl: Landkaart

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Style
nl: Stijl

en: Storage
nl: Opslag

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Client
nl: Afnemer

en: No caching
nl: Geen caching

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: TODO
nl: TE DOEN

en: Add a new feature
nl: Voeg een nieuwe eigenschap toe

en: Map settings
nl: Mapinstellingen

en: Data Source
nl: Databron

en: Add extra field
nl: Extra veld toevoegen

en: Point
nl: Punt

en: Style options
nl: Stijlopties

en: Circle
nl: Cirkel

en: Polygon
nl: Polygoon

en: Layers
nl: Lagen

en: Styles
nl: Stijlen

en: Map saved.
nl: Kaart opgeslagen.

en: Enable developer mode.
nl: De ontwikkelaarsmodus inchakelen.

en: Edit style
nl: Stijl aanpassen

en: Title Field
nl: Titelveld

en: Administrative settings
nl: Administratieve instellingen

en: Openlayers
nl: Openlayer

en: Geocoder settings
nl: Geocoder-instellingen

en: Interaction type
nl: Interactietype

en: Layer style
nl: Laagstijl
