Openlayers (7.x-3.0) - en to sv translation catalogue (63 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Path
sv: Sökväg

en: Components
sv: Komponenter

en: Unknown
sv: Okänd

en: Data type
sv: Datatyp

en: Never
sv: Aldrig

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Add condition
sv: Lägg till villkor

en: sources
sv: källor

en: Width
sv: Bredd

en: Other
sv: Övriga

en: Channel
sv: Kanal

en: Filters
sv: Filter

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Collapsible
sv: Hopfällbar

en: Collapsed
sv: Hopfällt

en: Condition
sv: Villkor

en: Key
sv: Nyckel

en: Source
sv: Källa

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Source type
sv: Källtyp

en: Map
sv: Karta

en: Controls
sv: Kontroller

en: Style
sv: Stil

en: Javascript
sv: JavaScript

en: Storage
sv: Lagring

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Client
sv: Klient

en: No caching
sv: Ingen caching

en: Service
sv: Tjänst

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Opacity
sv: Opacitet

en: TODO
sv: Att göra

en: Add a new feature
sv: Lägg till en ny funktion

en: Map settings
sv: Kartinställningar

en: Data Source
sv: Datakälla

en: Canvas
sv: Duk

en: Add extra field
sv: Lägg till extra fält

en: Style options
sv: Alternativ för stil

en: Styles
sv: Stilmallar

en: In code
sv: I kod

en: Edit style
sv: Redigera stil

en: In database
sv: I databas

en: Database overriding code
sv: Åsidosättande databaskod

en: Layer style
sv: Lagerstil
