Openlayers (7.x-3.1) - en to he translation catalogue (55 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Text
he: טקסט

en: Components
he: רכיבים

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Data type
he: סוג נתונים

en: Never
he: אף פעם

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Width
he: רוחב

en: Other
he: אחר

en: Filters
he: מסננים

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Condition
he: מצב

en: Key
he: מפתח

en: Source
he: מקור

en: Source type
he: סוג מקור

en: Map
he: מפה

en: Style
he: סגנון

en: Storage
he: אחסון

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Client
he: לקוח

en: No caching
he: אין התאמה

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: TODO
he: לביצוע

en: Point
he: נקודה

en: Style options
he: אפשרויות סגנון

en: Layers
he: שכבות

en: Styles
he: סגנונות

en: In code
he: בקוד

en: Edit style
he: עריכת סגנון

en: In database
he: בבסיס הנתונים

en: Database overriding code
he: בסיס הנתונים דורס קוד

en: Always use default value
he: להשתמש תמיד בערך ברירת המחדל
