Openlayers (7.x-3.2-alpha1) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Title
cy: Pennawd

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Path
cy: Llwybr

en: Text
cy: Testun

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Never
cy: Byth

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Width
cy: Lled

en: Other
cy: Arall

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Collapsible
cy: Plygadwy

en: Collapsed
cy: Wedi cwympo

en: Key
cy: Allwedd

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell

en: Style
cy: Arddull

en: Storage
cy: Storfa

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Style options
cy: Dewisiadau arddull
