Openlayers (7.x-3.2-alpha2) - en to pt translation catalogue (69 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Path
pt: Caminho

en: Text
pt: Texto

en: style
pt: estilo

en: Components
pt: Componentes

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Never
pt: Nunca

en: Overridden
pt: Sobrescrito

en: Add condition
pt: Adicionar condição

en: Width
pt: Largura

en: map
pt: mapa

en: Other
pt: Outros

en: Channel
pt: Canal

en: Filters
pt: Filtros

en: Rotation
pt: Rotação

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Collapsed
pt: Recolhido(a)

en: Condition
pt: Condição

en: Undefined
pt: Indefinido

en: Key
pt: Chave

en: Source
pt: Fonte

en: Delay
pt: Atraso

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Map
pt: Mapa

en: Controls
pt: Controles

en: Style
pt: Estilo

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Client
pt: Cliente

en: No caching
pt: Sem cache

en: Service
pt: Serviço

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Add a new feature
pt: Adicionar nova característica

en: Map settings
pt: Configurações do mapa

en: Canvas
pt: Tela

en: Add extra field
pt: Adicionar campo extra

en: Style options
pt: Opções de estilo

en: Positioning
pt: Posicionamento

en: Styles
pt: Estilos

en: In code
pt: em código

en: Edit style
pt: Editar estilo

en: styles
pt: Estilos

en: In database
pt: No banco de dados

en: Available Features
pt: Recursos Disponíveis

en: Administrative settings
pt: Configurações Administrativas

en: Renderer
pt: Renderizador

en: Database overriding code
pt: Código de sobrescrição do banco de dados

en: Geocoder settings
pt: Configurações  Geocoder

en: Interaction type
pt: Tipo de Interação
