Openlayers (7.x-3.2-beta1) - en to cs translation catalogue (55 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Path
cs: Cesta

en: style
cs: styl

en: Components
cs: Komponenty

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Never
cs: Nikdy

en: Selected
cs: Vybráno

en: Overridden
cs: Překryto

en: Add condition
cs: Přidat podmínku

en: Normal
cs: Normální

en: Width
cs: Šířka

en: Other
cs: Jiné

en: Channel
cs: Kanál

en: Filters
cs: Filtry

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Collapsible
cs: Sbalitelné

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Condition
cs: Podmínka

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Key
cs: Klíč

en: Source
cs: Zdroj

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Map
cs: Mapa

en: Controls
cs: Ovládání

en: Style
cs: Styl

en: Storage
cs: Ukládání

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: No caching
cs: Bez ukládání do mezipaměti

en: Service
cs: Služba

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Add a new feature
cs: Přidat novou vlastnost

en: Styles
cs: Styly

en: In code
cs: V kódu

en: Edit style
cs: Upravit styl

en: Administrative settings
cs: Administrativní nastavení
