Openlayers (7.x-3.2-beta1) - en to hr translation catalogue (44 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Path
hr: Putanja

en: Text
hr: Tekst

en: style
hr: stil

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Never
hr: Nikada

en: Selected
hr: Odabrano

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Normal
hr: Normalno

en: Width
hr: Širina

en: Other
hr: Ostalo

en: Filters
hr: Prečistači

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Key
hr: Ključ

en: Source
hr: Izvor

en: Style
hr: Stil

en: Storage
hr: Spremnik

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: Styles
hr: Stilovi

en: In code
hr: U kôdu

en: Edit style
hr: Uredi stil

en: styles
hr: stilovi

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke
