Openlayers (7.x-3.2) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Version
id: Versi

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Path
id: Jalur

en: Text
id: Teks

en: Components
id: Komponen

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Data type
id: Jenis data

en: Never
id: Tidak pernah

en: Selected
id: Terpilih

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Width
id: Lebar

en: Other
id: Lainnya

en: Filters
id: Filter

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Condition
id: Kondisi

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: Key
id: Kunci

en: Source
id: Sumber

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Map
id: Peta

en: Style
id: Gaya

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Client
id: Klien

en: No caching
id: Tanpa penembolokan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Style options
id: Opsi gaya

en: Styles
id: Gaya

en: Edit style
id: Edit gaya

en: In database
id: Di pangkalan data
