Openlayers (7.x-3.2) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: User interface
lt: Vartotojo sąsaja

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Version
lt: Versija

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Path
lt: Kelias

en: Text
lt: Tekstas

en: Components
lt: Komponentai

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Never
lt: Niekada

en: Selected
lt: Pasirinkta

en: Overridden
lt: Perrašyta

en: Add condition
lt: Pridėti sąlygą

en: Normal
lt: Normalus

en: Width
lt: Plotis

en: Other
lt: Kiti

en: Filters
lt: Filtrai

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: Collapsible
lt: Sustumiamas

en: Collapsed
lt: Suskleistas

en: Condition
lt: Sąlyga

en: Undefined
lt: Nenurodyta

en: Key
lt: Raktas

en: Source
lt: Šaltinis

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Style
lt: Stilius

en: Storage
lt: Saugykla

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Service
lt: Paslauga

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Text to display
lt: Rodomas tekstas

en: Add a new feature
lt: Pridėti naują savybę

en: Edit source
lt: Redaguoti šaltinį

en: In code
lt: Kode

en: Edit style
lt: Redaguoti stilių

en: In database
lt: Duomenų bazėje
