Openlayers (7.x-3.2) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Path
tr: Yol

en: Text
tr: Metin

en: Components
tr: Bileşenler

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Data type
tr: Veri türü

en: Never
tr: Asla

en: Selected
tr: Seçili

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Add condition
tr: Koşul ekle

en: Width
tr: Genişlik

en: Other
tr: Diğer

en: Channel
tr: Kanal

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Condition
tr: Koşul

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Key
tr: Anahtar

en: Source
tr: Kaynak

en: Delay
tr: Gecikme

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Map
tr: Harita

en: Controls
tr: Denetimler

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: No caching
tr: Önbellekleme yok

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Add a new feature
tr: Yeni özellik ekle

en: Style options
tr: Stil seçenekleri

en: Styles
tr: Biçemler

en: In code
tr: Kod içinde

en: Enable developer mode.
tr: Geliştirici kipini etkinleştir.

en: Edit style
tr: Stili düzenle

en: In database
tr: Veritabanında
