Openlayers (7.x-3.3) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Title
is: Titill

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Text
is: Texti

en: style
is: stíll

en: Components
is: Íhlutir

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Data type
is: Gagnategund

en: Never
is: Aldrei

en: Selected
is: Valið

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Width
is: Breidd

en: Filters
is: Síur

en: Undefined
is: Óskilgreint

en: Style
is: Stíll

en: Storage
is: Geymsla

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: In code
is: Í kóða
