OpenLucius (7.x-1.0-beta8) - en to am translation catalogue (37 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Add user
am: ተጠቃሚ ጨምር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Log out
am: ውጣ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »
