OpenLucius (7.x-1.0-rc4) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Home
de: Startsyte

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Fliesstext

en: File
de: Dokumänt

en: theme
de: Theme

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: Year
de: Johr

en: Day
de: Tag

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Role
de: Rolle

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
de: Im <em>Awänder-Menü</em> si alli Links zum Awänder sym Konto und der Link zum sich abmälde.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Ds <em>Houpt-Menü</em> wird hüfig brucht zum zwüsche de Bereiche vo dr Websyte z wächsle, hüfig als Houptnavigation im Chopfbereich.
