OpenLucius (7.x-1.0-rc4) - en to kn translation catalogue (105 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: new
kn: ಹೊಸ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: search
kn: ಹುಡುಕು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: <none>
kn: <ಏನೂ ಇಲ್ಲ>

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Inbox
kn: ಇನ್‍ಬಾಕ್ಸ್‍

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Upcoming events
kn: ಮುಂಬರುವ ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Due date
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Seen
kn: ನೋಡಲಾದ

en: Group Members
kn: ಸಮೂಹ ಸದಸ್ಯರು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Trash
kn: ಕಸಬುಟ್ಟಿ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Add File
kn: ಕಡತ

en: All Files
kn: ಎಲ್ಲಾ ಕಡತಗಳು

en: Related
kn: ಸಂಬಂಧಿತ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
