OpenLucius (7.x-1.0-rc4) - en to nn translation catalogue (85 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: title
nn: tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: content
nn: innhald

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Description
nn: Beskriving

en: Read more
nn: Les meir

en: more
nn: meir

en: new
nn: ny

en: File
nn: Fil

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Label
nn: Etikett

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: search
nn: søk

en: Event
nn: Hending

en: Picture
nn: Bilete

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Never
nn: Aldri

en: Footer
nn: Botntekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Comment
nn: Kommentar

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Contains
nn: Inneheld

en: Phone
nn: Telefon

en: Calendar
nn: Kalender

en: group
nn: gruppe

en: Week
nn: Veke

en: Day
nn: Dag

en: Upcoming events
nn: Komande hendingar

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Navigation
nn: Navigering

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Log out
nn: Logg ut

en: Slogan
nn: Motto

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Reply
nn: Svar

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Send message
nn: Send melding

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: - All -
nn: - Alle -

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: User menu
nn: Brukarmeny

en: Highlighted
nn: Utheva
