OpenLucius (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (143 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: content
ro: conţinut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: new
ro: nou

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: search
ro: caută

en: theme
ro: temă

en: <none>
ro: <nimic>

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Files
ro: Fișiere

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Never
ro: Niciodată

en: Footer
ro: Subsol

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Comment
ro: Comentariu

en: Signature
ro: Semnătura

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Contains
ro: Conține

en: Success
ro: Succes

en: Phone
ro: Telefon

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Configuration
ro: Configurație

en: Text color
ro: Culoare text

en: Navigation
ro: Navigator

en: Role
ro: Rol

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: Users
ro: Utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Send to
ro: Trimite la

en: Notifications
ro: Notificări

en: Labels
ro: Etichete

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: Change
ro: Modificare

en: Messages
ro: Mesaje

en: ago
ro: în urmă

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: User search
ro: Căutare utilizator

en: Features
ro: Caracteristici

en: Activity
ro: Activitate

en: author
ro: autor

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Info
ro: Informație

en: Date created
ro: Dată creată

en: Failed
ro: Eșuat

en: Documents
ro: Documente

en: Tabs
ro: Taburi

en: Temporary directory
ro: Director de fişiere temporare

en: Apply
ro: Aplică

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: Information
ro: Informații

en: Variables
ro: Variabile

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: Reply
ro: Replică

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Sort
ro: Sortare

en: Offset
ro: Decalaj

en: Send message
ro: Trimiteţi mesaj

en: Any
ro: Orice

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: Notification settings
ro: Setări de notificare

en: Created by
ro: Creat de

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Post date
ro: Data postării

en: Has new content
ro: Are conținut nou

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Last activity
ro: Ultima activitate

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Public file system path
ro: Cale pentru sistemul de stocare public

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
ro: O cale de sistem locală unde fișierele publice vor fi stocate. Acest director trebuie să existe și să fie inscriptibil de către Drupal. Acest director trebuie să fie relativ la directorul de instalare Drupal și să fie accesibil din Web.

en: Private file system path
ro: Cale pentru sistemul de stocare privat

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
ro: O cale de sistem locală unde fișierele temporare vor fi stocate. Acest director nu trebuie să fie accesibil din Web.

en: Default download method
ro: Metoda de descărcare implicită

en: Private local files served by Drupal.
ro: Fișiere locale private deservite de Drupal.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ro: Directorul %directory nu există și nu a putut fi creat.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ro: Directorul %directory există dar nu poate fi scris și nu poate fi facut scriptibil.

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Receive email notifications
ro: Primire notificări prin e-mail
