OpenLucius (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (164 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: title
fi: otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: content
fi: sisältö

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Read more
fi: Lue lisää

en: more
fi: lisää

en: new
fi: uudet

en: File
fi: Tiedosto

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Move
fi: Siirrä

en: Archive
fi: Arkisto

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: search
fi: hae

en: Event
fi: Tapahtumat

en: theme
fi: teema

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Unassigned
fi: Ei kenellekään

en: Assigned to
fi: Vastuuhenkilö

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Added
fi: Lisätty

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Contains
fi: Sisältää

en: Success
fi: Onnistui

en: Phone
fi: Puhelin

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Members
fi: Jäsenet

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: group
fi: ryhmä

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Role
fi: Rooli

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Tools
fi: Työkalut

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Change
fi: Muuta

en: Messages
fi: Viestit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: User search
fi: Käyttäjähaku

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: author
fi: kirjoittaja

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Info
fi: Tieto

en: Team
fi: Tiimi

en: Teams
fi: Tiimit

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Due date
fi: Eräpäivä

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Content top
fi: Sisältöalueen yläosa

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Temporary directory
fi: Väliaikainen hakemisto

en: Photo
fi: Valokuva

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Slogan
fi: Iskulause

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: Information
fi: Tietoa

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Reply
fi: Vastaa

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: Sort
fi: Järjestä

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: Notification settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: Notified
fi: Ilmoitettu

en: Created by
fi: Luonut

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Has new content
fi: On uutta sisältöä

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Like
fi: Tykkää

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Blocked users
fi: Estetyt käyttäjät

en: User menu
fi: Käyttäjävalikko

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fi: <em>Käyttäjävalikko</em> sisältää käyttäjätileihin liittyvät valikkolinkit samoin kuin "kirjaudu ulos" linkin.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Public file system path
fi: Julkinen tiedostojärjestelmän polku

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
fi: Lokaali tiedostopolku johon julkiset tiedostot tallennetaan. Kansion on oltava olemassa ja kirjoitettavissa. Kansion tulee olla suhteellinen suhteessa Drupalin asennuskansioon ja sen on oltava saatavilla verkon yli.

en: Private file system path
fi: Yksityinen tiedostojärjestelmän polku

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
fi: Paikallisen tiedostojärjestelmän polku johon tilapäistiedostot tallennetaan. Hakemiston ei pidä olla käytettävissä verkon yli.

en: Default download method
fi: Oletus-lataustapa

en: Private local files served by Drupal.
fi: Yksityiset Drupalin jakamat tiedostot.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fi: Hakemistoa %directory ei löytynyt ja sen luominen epäonnistui.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
fi: Hakemisto %directory löytyi mutta ei ole kirjoituskelpoinen ja sen kirjoituskelpoiseksi tekeminen epäonnistui.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Master
fi: Isäntä

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
fi: Lokaalin tiedostojärjestelmän olemassaoleva polku johon yksityiset tiedostot tallennetaan. Kansion on oltava Drupalin kirjoitettavissa eikä siihen saa olla pääsyä verkon yli. Lisäohjeita saat käsikirjan <a href=" @handbook">yksityisten tiedostojen suojaamista</a> koskevalta sivulta.

en: Receive email notifications
fi: Vastaanota sähköposti-ilmoituksia
