OpenLucius (7.x-1.3) - en to he translation catalogue (165 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: content
he: תוכן

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Delete group
he: מחק קבוצה

en: Read more
he: קראו עוד

en: more
he: עוד

en: new
he: חדש

en: File
he: קובץ

en: Login
he: כניסה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Move
he: הזזה

en: Archive
he: ארכיון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: search
he: חיפוש

en: Event
he: אירוע

en: theme
he: ערכת נושא

en: <none>
he: <ללא>

en: Unassigned
he: לא משוייך

en: Assigned to
he: מוקצה ל-

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Added
he: התווסף

en: Never
he: אף פעם

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Comment
he: תגובה

en: Signature
he: חתימה

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Contains
he: מכיל

en: Success
he: הצלחה

en: Todo
he: לביצוע

en: Phone
he: טלפון

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: Calendar
he: לוח שנה

en: group
he: קבוצה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Upcoming events
he: אירועים מתוכננים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: Role
he: תפקיד

en: Select all
he: בחר הכל

en: Users
he: חברי האתר

en: Tools
he: כלים

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Notifications
he: הודעות

en: Labels
he: תוויות

en: Folder
he: תיקיה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Change
he: חשב

en: Messages
he: מסרים

en: ago
he: לפני

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: User search
he: חיפוש משתמשים

en: Features
he: פיצ'רים

en: Activity
he: פעילות

en: author
he: מחבר/ת

en: Log out
he: יציאה

en: Info
he: מידע

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Failed
he: נכשל

en: Due date
he: תאריך יעד

en: Documents
he: מסמכים

en: Content top
he: תוכן, חלק עליון

en: Ok
he: בסדר

en: Tabs
he: לשוניות

en: Temporary directory
he: תיקיה זמנית

en: Photo
he: תמונה

en: Group settings
he: הגדרות קבוצה

en: Slogan
he: סלוגן

en: Apply
he: החל

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Go to page @number
he: עבור לעמוד @number

en: Information
he: מידע

en: Variables
he: משתנים

en: Edit profile
he: עריכת פרופיל

en: Reply
he: השב

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Active users
he: משתמשים פעילים

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Send message
he: שלח

en: Any
he: הכל

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Notification settings
he: הגדרת התראות

en: About me
he: אודותי

en: Primary
he: ראשי

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Secondary
he: משני

en: - Any -
he: - הכל -

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Has new content
he: יש תוכן חדש

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Due Date
he: תאריך יעד

en: Post reply
he: הגב להודעה

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Blocked users
he: משתמשים חסומים

en: User menu
he: תפריט משתמש

en: Public file system path
he: נתיב למערכת קבצים ציבורית

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
he: נתיב במערכת הקבצים המקומית בו יאוכסנו קבצים ציבוריים. יש לוודא שהספריה קיימת וניתנת לכתיבה ע"י דרופל. על הנתיב להיות יחסי לספריית השורש ולהיות פתוח לגישה מהאינטרנט.

en: Private file system path
he: נתיב למערכת קבצים  פרטית

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
he: נתיב במערכת הקבצים המקומית שבו יאוכסנו קבצים זמניים. ספריה זו  אמורה להיות חסומה לגישה מהאינטרנט.

en: Default download method
he: ברירת מחדל לשיטת הורדה

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: User's activity
he: פעילות המשתמש

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
he: נתיב קיים במערכת הקבצים המקומית לאכסון קבצים פרטיים. על הספריה להיות ניתנת לכתיבה ע"י דרופל וחסומה לגישה מהאינטרנט. ראו בתעוד המקוון  <a href="@handbook"> מידע נוסף על אבטחת קבצים פרטיים </a>.

en: Top Bar
he: סרגל עליון

en: Powered by
he: מונע באמצעות

en: Receive email notifications
he: קבלת התראות באימייל
