OpenLucius (7.x-1.4) - en to th translation catalogue (93 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: content
th: เนื้อหา

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: new
th: ใหม่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: File
th: ไฟล์

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: search
th: ค้นหา

en: theme
th: ธีม

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Never
th: ไม่เคย

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Signature
th: ข้อความลงท้าย

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Mobile
th: มือถือ

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Navigation
th: นำทาง

en: Select all
th: เลือกทั้งหมด

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: Messages
th: ข้อความ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Info
th: ข้อมูล

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Temporary directory
th: ไดเรคทอรีชั่วคราว

en: Slogan
th: สโลแกน

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Go to page @number
th: ไปยังหน้า @number

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Edit profile
th: แก้ไขรายละเอียดผู้ใช้

en: Reply
th: ตอบ

en: @user's picture
th: รูปภาพของ @user

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: Send message
th: ส่งข้อความ

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Has new content
th: มีเนื้อหาใหม่

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Public file system path
th: เส้นทางของระบบไฟล์สาธารณะ

en: Private file system path
th: เส้นทางระบบแฟ้มส่วนตัว

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
th: A local ระบบแฟ้ม เส้นทางที่แฟ้มชั่วคราวจะถูกเก็บไว้ ไดเรกทอรีนี้ไม่ควรจะสามารถเข้าถึงได้ผ่านทางเว็บ.

en: Default download method
th: วิธีการดาวน์โหลดเริ่มต้น

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Receive email notifications
th: ได้รับการแจ้งเตือนอีเมล
