OpenLucius (7.x-1.6) - en to el translation catalogue (175 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: content
el: ύλη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: new
el: νέο

en: error
el: σφάλμα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: File
el: Αρχείο

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: search
el: αναζήτηση

en: Event
el: Συμβάν

en: Add term
el: Προσθήκη όρου

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: <none>
el: <κανένα>

en: Picture
el: Εικόνα

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Year
el: Έτος

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Never
el: Ποτέ

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Contains
el: Περιέχει

en: Success
el: Επιτυχία

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Desc
el: Φθί

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Upcoming events
el: Γεγονότα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Users
el: Χρήστες

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Folder
el: Φάκελος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Change
el: Αλλαγή

en: Messages
el: Μηνύματα

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Upload picture
el: Αποστολή αρχείου εικόνας

en: User search
el: Αναζήτηση χρήστη

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: author
el: συγγραφέας

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Ok
el: Eντάξει

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Temporary directory
el: Προσωρινός κατάλογος αρχείων

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Edit profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: Reply
el: Απάντηση

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Link to file
el: Σύνδεσμος σε αρχείο

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: About
el: Περί

en: Reports
el: Αναφορές

en: and
el: και

en: Notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων

en: Save order
el: Αποθήκευση με αυτή τη σειρά

en: More info
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Has new content
el: Έχει νέο περιεχόμενο

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Book page
el: Σελίδα βιβλίου

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
el: Το μενού <em>Χρήστη</em> περιέχει σύνδεσμους σχετικούς με το λογαριασμό χρήστη, όπως και τον σύνδεσμο 'Αποσύνδεση'.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: Public file system path
el: Διαδρομή συστήματος αρχείων για τα δημόσια αρχεία

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
el: Μία τοπική διαδρομή του συστήματος αρχείων όπου θα αποθηκεύονται τα δημόσια αρχεία. Ο κατάλογος αυτός θα πρέπει να είναι σχετικός με τον κατάλογο εγκατάστασης του Drupal και προσβάσιμος από τον παγκόσμιο ιστό.

en: Private file system path
el: Διαδρομή συστήματος αρχείων για τα ιδιωτικά αρχεία

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
el: Μία τοπική διαδρομή του συστήματος αρχείων όπου θα αποθηκεύονται τα προσωρινά αρχεία. Ο κατάλογος αυτός δεν πρέπει να είναι προσβάσιμος από τον παγκόσμιο ιστό.

en: Default download method
el: Προεπιλεγμένη μέθοδος λήψης

en: Private local files served by Drupal.
el: Ιδιωτικά αρχεία που μεταφέρονται από το Drupal.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει και δεν μπορούσε να δημιουργηθεί.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
el: Ο κατάλογος %directory υπάρχει αλλά δεν είναι εγγράψιμος ούτε μπορούσε να γίνει εγγράψιμος.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα. Για εικόνες μεγαλύτερες από @dimensions pixel θα αλλαχθεί το μέγεθός τους προς τα κάτω.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Asc
el: Αύξ

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
el: Μια υπάρχουσα διαδρομή στο σύστημα αρχείων για την αποθήκευση ιδιωτικών αρχείων. Θα πρέπει να είναι εγγράψιμη από το Drupal και μη προσβάσιμη από τον ιστό. Δείτε το εγχειρίδιο για <a href="@handbook">περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ιδιωτικών αρχείων.</a>.

en: Receive email notifications
el: Λήψη ειδοποιήσεων μέσω e-mail
