OpenLucius (7.x-1.7) - en to gu translation catalogue (80 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: title
gu: શીર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: content
gu: સામગ્રી

en: Groups
gu: જૂથો

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Delete group
gu: જૂથ રદ કરો

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: more
gu: વધુ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: new
gu: નવું

en: error
gu: ભુલ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: search
gu: શોધ

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Signature
gu: હસ્તાક્ષર

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Day
gu: દિવસ

en: Text color
gu: લખાણ રંગ

en: Role
gu: હોદો

en: Select all
gu: બધુ પસંદ કરો

en: Add new comment
gu: નવી ટિપ્પણી ઉમેરો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Tools
gu: સાધનો

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: Task
gu: કાર્ય

en: Change
gu: ફેરફાર

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: ago
gu: પહેલા

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: author
gu: લેખક

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Slogan
gu: સૂત્ર

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Reply
gu: જવાબ

en: Send message
gu: સંદેશો મોકલો

en: Any
gu: કોઈપણ

en: About
gu: વિશે

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: and
gu: અને
