OpenLucius (7.x-1.7) - en to mr translation catalogue (96 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: content
mr: मजकूर

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Delete group
mr: समुह मिटावा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: more
mr: आणखी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: new
mr: नवीन

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Book
mr: पुस्तक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Move
mr: सरकवा

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: search
mr: शोधा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: group
mr: समुह

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Add new comment
mr: नवी प्रतिक्रिया द्या

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Tools
mr: साधने

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Upload picture
mr: चित्र अपलोड करा

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Go to page @number
mr: @number या पानावर जा

en: Reply
mr: प्रतिसाद

en: @user's picture
mr: @userचे चित्र

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: Reports
mr: अहवाल

en: - Any -
mr: - काहीही -
