OpenLucius Timetracking, Budgets and Reports (7.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Project
de: Projekt

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Time
de: Zeit

en: Add term
de: Begriff hinzufügen

en: Total
de: Gesamt

en: Assigned
de: Zugewiesen

en: User
de: Benutzer

en: hours
de: Stunden

en: From
de: Von

en: Term name
de: Begriffsname

en: Todo
de: Aufgabe

en: Time limit
de: Zeitlimit

en: Start
de: Beginn

en: Modified
de: Geändert

en: Hours
de: Stunden

en: Max
de: Maximum

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: All users
de: Alle Benutzer

en: Last activity
de: Aktuelle Aktivität

en: until
de: bis
