OpenLucius Timetracking, Budgets and Reports (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Date
eo: Dato

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Name
eo: Nomo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Time
eo: Tempo

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: User
eo: Uzanto

en: From
eo: De

en: Term name
eo: Termina nomo
