OpenLucius Timetracking, Budgets and Reports (7.x-1.0) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe

en: Name
fil: Pangalan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Add term
fil: Magdagdag nang kataga

en: From
fil: Mula kay
