OpenLucius Timetracking, Budgets and Reports (7.x-1.3) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Project
ku: پرۆژە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Message
ku: پەیام

en: Name
ku: ناو

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Time
ku: کات

en: Add term
ku: زیادکردنی واژە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: From
ku: له‌لایەن
