OpenLucius Timetracking, Budgets and Reports (7.x-1.5) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Time
cy: Amser

en: Add term
cy: Ychwanegu term

en: Total
cy: Cyfanswm

en: User
cy: Defnyddiwr

en: From
cy: Gan

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Term name
cy: Enw term

en: Start
cy: Dechrau

en: Reports
cy: Adroddiadau
