Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Link
fa: پیوند

en: ID
fa: شناسه

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: From
fa: از

en: Filter
fa: فیلتر

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Moderator
fa: مدیر
