Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Link
hi: कड़ी

en: ID
hi: आईडी

en: From
hi: से

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
