Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Link
fr: Lien

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: From
fr: A partir de

en: Filter
fr: Filtrer

en: Save Changes
fr: Enregistrer les modifications

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: Start Time
fr: Heure de début

en: End Time
fr: Heure de fin

en: No items found.
fr: Aucun élément trouvé.

en: Moderator
fr: Modérateur

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Created By
fr: Créé par

en: LOGIN
fr: SE CONNECTER
