Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Link
id: Tautan

en: From
id: Dari

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments
